Turnir u šahu  povodom proslave Dana općine Klakar 

U organizaciji Šahovskog kluba Ruščica iz Ruščice  14.06.2025., godine upriličen je  turnir u šahu  povodom proslave Dana općine Klakar  svetog Ivana Pavla .Na šahovskom turniru je sudjelovalo 50 igrača između kojih i 4 natjecatelja iz ŠK Slavonac Gradište i to Branko Vidačković, Ivan Stojanović, Andrea Blaževac  te Nikša Matinac .Igralo se po Švicarskom sustavu FIDE varijanta u 7 kola sa tempom igre 7 minuta po igraču uz dodatak za svaki odigrani potez 3 sekunde. Nagrade je uručio predsjednik kluba Mato Opačak ujedno i glavni sudac turnira. Domaćin je za sve sudionike osigurao majice sa grbom Općine Klakar i šahovskog  kluba te bogat domjenak pa je ispalo lijepo druženje uz obećanje ponovnog viđenja dogodine. Od rezultata treba istaći lijepu igru Branka Vidačković koji je osvojio 5 bodova iz 7 partija te tim skorom zauzeo 4 mjesto. Ivan Stojanović je dobro odradio posao vozača a i dobro je igrao. Zauzeo je 36 mjesto a bio je rangiran kao 43. Andrea i Nikša su sad redoviti sudionici turnira i skupljaju iskustvo. 

Za seniore, juniore i kadete  dodijeljeni su pokali.

Najbolji seniori su :

1.mjesto FM  Mario Zovko               6.5  bodova ŠK „Zagreb,          Zagreb,

4.mjesto  I     Branko  Vidačković      5.0  bodova   ŠK  „Slavonac“      Gradište,

Rezultati na Linku natjecanja: 

https://s2.chess-results.com/tnr1435551.aspx?lan=1&art=1&rd=7&turdet=YES&flag=30&SNode=S0

Predhodne objave